POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

PCC Rokita Ambasadorem Polskiej Chemii 2017

Wyróżnienie przyznawane jest osobom, instytucjom, przedsiębiorstwom lub organizacjom za skuteczną promocję pozytywnego wizerunku branży i działalność na rzecz przemysłu chemicznego.

Ten prestiżowy tytuł przyznała dolnośląskiej spółce Kapituła Kampanii „Polska Chemia”, w której zasiadają m.in.: dr Tomasz Zieliński, Prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, Prof. Janusz Jurczak z Polskiej Akademii Nauk, Prof. Orion Jędrysek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa i Prof. Jacek Kijeński, Prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

Kampania „Polska Chemia” jest ideą społeczną, a jej głównym celem jest umocnienie wizerunku branży jako sektora dbającego o środowisko, promującego innowacyjność, tworzącego miejsca pracy, respektującego zasady zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego społecznie.

– To dla nas duże wyróżnienie. Zależy nam na umacnianiu pozycji i znaczenia polskiego przemysłu chemicznego. Jesteśmy nowoczesną firmą i stawiamy na innowacyjne rozwiązania – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA.

PCC Rokita jest dobrze znana zarówno na krajowym jak i europejskim rynku. W ostatnim czasie przeżywa intensywny rozwój. Na Giełdzie Papierów Wartościowych odnotowuje bardzo dobre wyniki. Zajmuje wiodącą pozycję na środkowoeuropejskim rynku polioli i alkaliów oraz jest znaczącym dostawcą związków fosforopochodnych i naftalenopochodnych.

Przemysł chemiczny należy do jednej z najbardziej innowacyjnych i najszybciej rozwijających się gałęzi, a polski przemysł chemiczny jak najbardziej może konkurować na rynkach światowych. PCC Rokita jest jedynym w regionie Europy środkowo-wschodniej oraz jednym z niewielu światowych producentów nowoczesnych produktów fosforoorganicznych.

– W naszej firmie dokonaliśmy ogromnej zmiany w postrzeganiu potrzeb klientów. Dziś nie mówimy o surowcach chemicznych, tylko o rozwiązaniach aplikacyjnych – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA.

Kampania „Polska Chemia” to autorski projekt Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i jedyne tego typu przedsięwzięcie promujące tak istotny dla polskiej gospodarki sektor przemysłu jakim jest chemia.