CSR

i Zrównoważony Rozwój

Poprzez chemię, kreujemy świat w każdej jego dziedzinie. Tworzymy innowacje i działamy odpowiedzialnie. Dzięki naszemu zaangażowaniu i pasji tworzenia sprawiamy, że chemia jest wszechobecna. Wyznacza trendy nowoczesnego stylu życia i kreuje przyszłość. Chemia to pierwiastek świata, który bezustannie otacza nas ze wszystkich stron, zawsze. Eksplorujemy jej cząstki tworząc zrównoważone technologie dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Responsible
Care
®

PCC Rokita w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej zobowiązuje się do postępowania w sposób zgodny z zasadami etyki i zrównoważonego rozwoju. Podstawą wszelkich działań są wytyczne globalnego programu Odpowiedzialność i Troska (Responsible Care®).

Jest on wyrazem starań przemysłu chemicznego do ciągłego podnoszenia standardów w zakresie ochrony zdrowia i środowiska oraz bezpieczeństwa pracy, niezależnie od przepisów prawnych.

PCC ciągle analizuje wszystkie dziedziny i działania

które mogą przyczyniać się do poprawy stanu środowiska lub bardziej efektywnego wykorzystania zasobów naturalnych.

80

Badaczy i pracowników technicznych

155

Pracowników w laboratoriach analitycznych

833k

Analiz laboratoryjnych rocznie

Celem PCC Rokita jest zbudowanie takiej kultury organizacyjnej, w której ciągłe doskonalenie, stabilna rentowność, zrównoważony rozwój oraz wyjątkowe osiągnięcia, będą zgodne ze standardami etycznymi Grupy PCC.

-206 tys.

ton emisji CO₂ rocznie

Taka redukcja wynika ze zmiany technologii do produkcji chloru i korzystania z efektywnego transportu intermodalnego oraz z eksploatacji proekologicznych, małych elektrowni wodnych.

Od 2014 roku jako emitant akcji jesteśmy obecni na rynku regulowanym

Giełdy Papierów Wartościowych

Produkujemy ponad

1000

które znajdują zastosowanie we wszystkich ważnych gałęziach gospodarki

Nasze wartości

 
 

Rozwój przez innowacje

Wdrażamy nowoczesne technologie, poszukujemy nowych zastosowań dla naszych produktów oraz opracowujemy innowacyjne rozwiązania z myślą o naszych klientach.

Pasja tworzenia

Naszą pracę wykonujemy z pasją, a zadowolenie klientów wzmaga w nas kreatywność i rozwija odwagę, by realizować kolejne, innowacyjne projekty.

Uczciwość i transparentność

Działamy w sposób uczciwy i transparentny, postępując zgodnie z obowiązującym prawem, respektując obyczaje oraz kulturę wszystkich naszych interesariuszy.

GREENLINE™ - Zielona Chemia od Grupy PCC

W dobie rosnącej świadomości i odpowiedzialności przemysłu za środowisko i zmiany klimatyczne, szczególny nacisk na „zieloną”, ekologiczną produkcję, staje się ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zielona chemia to projektowanie produktów chemicznych i procesów, które ograniczają lub eliminują zużycie lub wytwarzanie niebezpiecznych substancji. Zielona chemia jest również znana jako chemia zrównoważona. Idea ta rozwijana jest na świecie od blisko 30 lat i opiera się na kilku kluczowych obszarach.

zapobiega zanieczyszczeniom na poziomie molekularnym

wykorzystuje innowacyjne rozwiązania naukowe w rzeczywistych problemach środowiskowych

jest filozofią, która dotyczy wszystkich dziedzin chemii, a nie jednej dyscypliny chemii

skutkuje redukcją źródeł zanieczyszczeń i zapobiega ich generowaniu w toku procesów

Czy wiesz, że...

Dostarczamy surowce naftalenopochodne do realizacji największych inwestycji infrastrukturalnych w Europie Środkowo-Wschodniej, takich jak drogi, lotniska czy stadiony (np. obiekty zrealizowane z myślą o Euro 2012).

Czy wiesz, że...

Nasze poliole, których nazwa handlowa to Rokopole, wykorzystywane są m.in. do produkcji pian visco, z których powstają wysokiej jakości materace przeciwodleżynowe; technologia pian visco stworzona została przez NASA dla astronautów przebywających długo w kosmosie, od wielu lat dostępna jest w użytku powszechnym.

Czy wiesz, że...

Nasza firma to jedyny na kontynencie europejskim producent plastyfikatorów fosforowych do PVC.

Czy wiesz, że...

300 hektarów liczy powierzchnia obszaru przemysłowego zakładów PCC Rokita.

Czy wiesz, że...

40 km liczy długość teleinformatycznych tras kablowych na terenie zakładu PCC Rokita.

Czy wiesz, że...

220 000 ton soli zużywamy rocznie w procesie produkcyjnym.

Czy wiesz, że...

40 basenów olimpijskich – taką ilość możemy zapełnić naszymi mocami produkcyjnymi.

Czy wiesz, że...

Rocznie 38 wysokości Mount Everestu – taką wysokość miałaby wieża z beczek z wyrobami naszej rocznej produkcji.

Czy wiesz, że...

Codziennie 200 000 produktów opuszcza nasze linie produkcyjne. Każdego dnia 30 tirów z naszymi produktami wyjeżdża poza bramy fabryki.

Czy wiesz, że...

Realizujemy 12 000 transportów rocznie, przewożąc 300 000 ton najróżniejszego rodzaju substancji i produktów chemicznych.

Czy wiesz, że...

Grono naszych Klientów to obecnie prawie 200 europejskich producentów
z branży, stawiających bardzo wysoko poprzeczkę wymagań.

Czy wiesz, że...

Suma ilości kilometrów pokonywanych rocznie przez nasze auta,
to więcej niż 11 odległości między Ziemią a Księżycem.

Czy wiesz, że...

Szamponem wytworzonym z rocznej produkcji jednego z naszych wyrobów jednorazowo może umyć głowę 12 mld ludzi.

Czy wiesz, że...

Węgierski architekt Aron Losonczi stworzył beton, który przepuszcza promienie świetlne. Nazwał go LiTraCon od angielskich słów Light Transmitting Concrete (beton przepuszczający światło). Jak do tej pory LiTraCon był wykorzystywany przez projektantów do ciekawych form architektonicznych wnętrz, a także elementów w nowoczesnych obiektach współczesnej architektury. Chroniony patentem produkt Litracon uosabia fenomen przepuszczającego światło betonu w formie szeroko akceptowalnych nowych materiałów budowlanych. Został wynaleziony przez wspomnianego architekta w 2001 roku i ciągle jest unowocześniany. Litracon jest w pełni ręcznie robionym produktem, co skutkuje wyjątkowym i indywidualnym wzorem oraz strukturą światła w każdym kawałku.

Czy wiesz, że...

Odpowiednio wyprodukowany beton wpływa pozytywnie na nasze środowisko, gdyż pochłania zanieczyszczenia powietrza nawet do 45% i redukuje poziom smogu w zurbanizowanych ośrodkach miejskich. Opracowany przez holenderskich naukowców z Uniwersytetu Technologicznego w Eindhoven projekt został zrealizowany w miejscowości Hengelo, we wschodniej Holandii. Wyniki badań były zaskakujące: wykazały znaczną redukcję tlenku azotu, obniżając przy tym ilość szkodliwych substancji średnio o 19%!

Czy wiesz, że...

W 1942 r. niemiecka gospodarka zaczęła odczuwać deficyt najbardziej kluczowych surowców, w tym stali. Dlatego inżynierowie powrócili do porzuconej koncepcji budowania statków z betonu. Najważniejszym ośrodkiem produkcyjnym było Rügenwalde (dzisiejsze Darłowo).

Czy wiesz, że...

Czy wiesz że, surfaktanty wykorzystuje się nie tylko do produkcji kosmetyków i detergentów. Przy ich udziale wytwarza się wiele innych produktów, które na co dzień wykorzystujemy w każdej dziedzinie naszego życia.

Czy wiesz, że...

Czy wiesz że, wodoodporność tkanin możliwa jest dzięki zastosowaniu surfaktantów podczas specjalistycznej impregnacji.

Dowiedz się więcej

Jesteśmy po to, aby naszymi produktami chemicznymi zaspokajać wymagania klientów, dbając przy tym o środowisko naturalne. W ramach ustanowionej polityki, PCC Rokita SA czując się odpowiedzialna za stan środowiska naturalnego, działa zgodnie z polskim prawodawstwem, a poprzez realizowane zadania i inwestycje stale doskonali swoją działalność w obszarze ochrony środowiska.

Przez ponad 70 lat działalności, PCC Rokita SA efektywnie działając na rynku, dała się poznać jako godny zaufania producent i dystrybutor około 250 produktów, które z powodzeniem wykorzystują inne branże, takie jak: przemysł tworzyw sztucznych, kosmetyczny, budowlany, tekstylny oraz chemia gospodarcza i przemysłowa.

Ochrona środowiska, inwestowanie w zasoby ludzkie, dbałość o relacje z otoczeniem firmy i tworzenie warunków dla zrównoważonego rozwoju ekonomicznego, to główne działania, które wpisują się w ramy społecznej odpowiedzialności biznesu. Przede wszystkim chodzi o to, aby Spółka realizowała własne cele, pozostając w zgodzie z różnymi grupami interesariuszy, dobrowolnie uwzględniając interesy społeczne.

W Spółkach Grupy PCC dbamy o bezpieczeństwo pracowników oraz bezpieczeństwo procesowe. Stale optymalizujemy procesy związane z poszczególnymi płaszczyznami działalności Spółki. Dbamy o zmniejszenie awaryjności, maksymalizacje bezpieczeństwa, sprawną i przejrzystą komunikację oraz ciągłe doskonalenie.

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych priorytetów naszej działalności. Wykwalifikowana kadra, zastosowane technologie i rozwiązania, minimalizują ryzyko wystąpienia zagrożenia. Stałe monitorowanie terenu zakładu, procesów produkcyjnych, stanu technicznego instalacji oraz urządzeń, wpływa na zapewnienie bezpieczeństwa pracowników jak i lokalnych społeczności.