POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

Jak radzimy sobie w czasach pandemii?

Przed wybuchem epidemii koronawirusa produkcja w Grupie PCC szła bardzo płynnie na wszystkich instalacjach. Jak teraz Spółka radzi sobie w czasach pandemii?

Grupa PCC nie odczuwa zbyt inwazyjnie skutków epidemii COVID 19. Produkcja na instalacjach produkcyjnych przebiega normalnym trybem. Zamówienia klientów są realizowane terminowo. Również nie odnotowano zakłóceń w dostępności surowców.  Grupa PCC, aby dopasować się do zapotrzebowania rynku, musiała szybko i sprawnie dostosować swoje instalacje produkcyjne do wytwarzania środków dezynfekujących, które jak wiadomo są bardzo potrzebne zwłaszcza w czasach epidemii.

Aktualnie, środki te znajdują się w ofercie Spółki na portalu produktowym:

www.products.pcc.eu

Ważne jest również to, że Grupa PCC produkuje surowce strategiczne dla wielu branż przemysłowych. Poza środkami do dezynfekcji rąk i powierzchni twardych których produkcja właśnie została uruchomiona, wytwarzany jest szereg surowców do produkcji detergentów i środków czystości, które są dobrami pierwszej potrzeby, zwłaszcza teraz.  Środki powierzchniowo czynne są surowcami bez których np. przemysł spożywczy, farmaceutyczny, farbiarski, tekstylny, budowlany, czy agrochemiczny, nie może się obejść. Surfaktanty które produkuje Grupa PCC występują w każdej dziedzinie naszego życia.

Nad bezpieczeństwem pracowników czuwa dział bezpieczeństwa i prewencji. Nasi pracownicy zostali wyposażeni w przyłbice i rękawice ochronne. Wszystkie nasze obiekty produkcyjne i socjalne są oczywiście regularnie dezynfekowane.

Aby dowiedzieć się więcej, prezentujemy krótki film z udziałem Marty Witkowskiej – Dyrektor Działu Produkcji PCC EXOL.

Zapraszamy do oglądania!