POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

PCC Rokita utrzymuje srebrny poziom w ocenie platformy EcoVadis

Z radością informujemy, że PCC Rokita utrzymała srebrny poziom społecznej odpowiedzialności biznesu przyznany przez analityków platformy EcoVadis.  Dzięki wysokiej ocenie, znaleźliśmy się w grupie 15% najlepiej ocenianych organizacji na świecie. Istotnym faktem jest, że PCC Rokita jako producent chemikaliów została zaproszona do raportowania na platformie EcoVadis jako uczestnik łańcucha dostaw 74 globalnych firm reprezentujących różne branże przemysłowe. Należą do nich między innymi: BASF, Evonik, Solvay, Brenntag, Clariant, Henkel, Procter and Gamble, Mondi Group.

Srebrny poziom CSR uzyskany przez naszą Spółkę, jest niezwykle istotnym i prestiżowym wyróżnieniem, przyznawanym za proekologiczny rozwój i osiągnięcia w obszarach dotyczących środowiska, zatrudnienia, uczciwych praktyk biznesowych i etycznych oraz łańcucha dostaw.

Biorąc pod uwagę globalną skalę przedsięwzięcia firmy EcoVadis, PCC Rokita  jest jedną z kilkudziesięciu organizacji chemicznych działających na arenie międzynarodowej, które regularnie dokonują kompleksowej samooceny w ramach działalności na rzecz zrównoważonej produkcji, konsumpcji oraz odpowiedzialności społecznej. Statystyki platformy świadczą o wdrażaniu praktyk zrównoważonego rozwoju, zarówno w krajach wysoko rozwiniętych jak i w regionach, które znajdują się na początku drogi do stabilnego wzrostu gospodarczego. Co więcej ocena EcoVadis jest jednym z kilku kluczowych elementów systemów kwalifikacji dostawców do firm operujących w różnych sektorach gospodarki na całym świecie.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!