POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

Poznaj wyjątkowy świat chemii z Akademią Chemiczną Grupy PCC!

Chemia to barwna i pełna niespodzianek dziedzina nauki, która od zawsze fascynowała ludzi. Jej tajniki odkrywamy na lekcjach chemii, w akademickich laboratoriach czy też w działach badawczych. Warto jednak pamiętać, że chemia towarzyszy nam w każdej dziedzinie życia, a jej różne formy potrafią zaintrygować.

Wszystkich ciekawych tajemnic i odkryć chemicznych, serdecznie zapraszamy do wirtualnej bazy wiedzy w postaci Akademii Chemicznej Grupy PCC!

Publikacje, które proponuje nasza Akademia, pozwalają poznać podstawy chemii,  ale także mogą uzupełnić wiedzę dotyczącą różnych jej obszarów. Poznamy tu tajniki układu okresowego i dowiemy się czym są wskaźniki pH, ale też zaznajomimy się z bardziej zaawansowanymi pojęciami chemii fizycznej czy chemii jądrowej.

Akademia Chemiczna Grupy PCC to projekt, który powstał przede wszystkim z myślą o uczniach, studentach i wszystkich miłośnikach chemii poszukujących wiedzy podanej w przystępny i ciekawy sposób.  

Rozwój młodych chemików, to przyszłość branży chemicznej, dlatego też, z każdej publikacji naszej Akademii  kierujemy młodych adeptów do oferty praktyk w Grupie PCC, przygotowanych przez nasz zespół HR. Absolwentów uczelni, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową, zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy w naszych spółkach.

Zapraszamy do świata chemii z Akademią Chemiczną Grupy PCC!