POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

Roflex T70L na prestiżowej liście Active Chemical Products!

Roflex T70L, to produkt z grupy plastyfikatorów uniepalniających, który wytwarzany jest na instalacjach Kompleksu Chemii Fosforu Spółki PCC Rokita.

Miło nam poinformować, że został on umieszczony na prestiżowej liście Active Chemical Products (ACPs) publikowanej przez stowarzyszenie OEKO-TEX®. Jest to jedyna substancja chemiczna produkowana w Polsce, która znalazła się na liści ACPs.

OEKO-TEX® to Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry. Wpis produktu na listę ACPs oznacza, że w ocenie specjalistów z dziedziny toksykologii, uznano go za substancję bezpieczną dla zdrowia człowieka. Ocena dokonywana pod nadzorem OEKO-TEX® jest zgodna z obowiązującymi przepisami europejskimi, a także na bieżąco monitorowana. Jeżeli dokona się odkryć naukowych, które mogłyby zdyskwalifikować zawarty na liście ACPs produkt jako bezpieczny, stowarzyszenie pozostawia sobie prawo do natychmiastowego usunięcia go.

Roflex T70L znajduje zastosowanie min. w branży budowlanej, tekstylnej , elektronicznej czy też motoryzacyjnej. Dzięki wpisie na listę ACPs, który daje gwarancję bezpieczeństwa, może być on stosowany w wyrobach gotowych, spełniających wymagania certyfikacji OEKO-TEX® Standard 100. Do takich wyrobów kwalifikują się min. tkaniny powlekane, które wykorzystuje się do bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Zachęcamy do zapoznania się z kartą produktu Roflex T70L na Portalu Produktowym Grupy PCC!