POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

Rozwijamy Portal Produktowy Grupy PCC! – Nowa funkcjonalność agregująca produkty według numerów CAS

Numer CAS  jest charakterystycznym oznaczeniem przypisywanym substancjom chemicznym przez amerykańską organizację Chemical Abstracts Service (CAS). Indywidualnie przypisany numer pozwala na jednoznaczną identyfikację substancji. Jest to jedna z najpowszechniej stosowanych metod identyfikacji chemikaliów na całym świecie. Obecnie w sieci internetowej funkcjonują różnego rodzaju bazy, gdzie wykorzystując numer CAS możemy znaleźć nazwę, strukturę czy też wzór sumaryczny danej substancji chemicznej.

Znakomita większość produktów z oferty naszych spółek, jest również oznaczona numerami CAS. W związku z tym na Portalu produktowym Grupy PCC wprowadziliśmy nową, użyteczną funkcjonalność w postaci witryny agregującej produkty według popularnej klasyfikacji CAS. W jej obrębie została zbudowana specjalistyczna baza danych, gdzie zebraliśmy wszystkie numery przypisane do naszych wyrobów chemicznych. Każdy z nich opatrzony jest podstawowymi informacjami na temat związku chemicznego. Dla większości pozycji możemy też sprawdzić jego wzór strukturalny. Dzięki wyszukiwarce numerów CAS, Użytkownicy naszego Portalu Produktowego mogą w łatwy sposób zidentyfikować substancje chemiczne, których aktualnie poszukują.

Dla dociekliwych

Dawniej substancje chemiczne były identyfikowane głównie przy pomocy synonimów. Metoda ta nie była jednak wystarczająco skuteczna, ponieważ konstruowano nazwy zgodnie z regionalnymi konwencjami, które odnosiły się do struktury, pochodzenia czy wzorów chemicznych. Dlatego też dobrze nam znane substancje mogą mieć wiele nazw historycznych, rodzajowych czy też handlowych.

Numery CAS zostały stworzone z myślą o prostocie i regularności, tak by były łatwe do wyszukiwania w bazach danych. Klasyfikacja CAS jest więc niezawodnym, międzynarodowym narzędziem służącym do identyfikacji chemikaliów, gdzie poszczególne numery są przypisane do  konkretnych substancji. Identyfikacja numeryczna jest bardzo użytecznym systemem oznaczania produktów chemicznych, zwłaszcza, że ich nazwy funkcjonują  w różnych nomenklaturach oraz dyscyplinach uznawanych przez nauki ścisłe, przemysł, a także organy regulujące.