POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

ZIELONA TRANSFORMACJA W GRUPIE PCC. Zobacz nasz zielony Greenbook!

Wpływ chemii na środowisko jest nierozerwalnym elementem innowacyjności  i nowoczesnych technologii wdrażanych producentów wyrobów chemicznych takich jak Grupa PCC. Nasze działy badawcze z powodzeniem realizują doktrynę „Zielonej Chemii” projektując nowe wyroby z uwzględnieniem różnego rodzaju aspektów środowiskowych. Warto więc wiedzieć więcej o tym, jak w naszej organizacji rozwijamy zrównoważone produkty.  

Czy wiecie, że koncepcję „Zielonej Chemii” wprowadził do świata nauki  w 1991 roku amerykański naukowiec Paul Anastas?  Została ona oparta na 12 zasadach, które zakładają projektowanie i produkcję substancji chemicznych, tak aby były one jak najmniej inwazyjne dla ludzi i środowiska.

Jakich obszarów dotyczą zasady stanowiące fundament zielonej rewolucji? Jakie znamiona „Zielonej Chemii” posiadają substancje wytwarzane na instalacjach spółek Grupy PCC?

Na te pytania odpowiada nasz „Greenbook”. Zachęcamy do przejrzenia tej publikacji. Warto poczytać i dowiedzieć się w jaki sposób Grupa PCC z ogromną różnorodnością swojej oferty odnalazła się w warunkach zielonej transformacji.

Zobacz „Greenbook” – Zielona Chemia od Grupy PCC!

Greenbook – wersja polska

Greenbook – wersja angielska