Wróć do poprzedniej strony

Informacje ekologiczne

Edukacja ekologiczna

Drzewko za Butelkę

„Drzewko za butelkę”® to akcja zainicjowana w 2003 roku przez firmy chemiczne, realizujące Program „Odpowiedzialność i Troska”. Ideą akcji jest aktywne dbanie o środowisko poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie, plastikowych butelek PET i sadzenie drzew i krzewów w najbliższym otoczeniu. Dzięki temu nie tylko upiększamy miejsca, w których na co dzień przebywamy, ale również dajemy wyraz swojego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego.

Akcja „Drzewko za butelkę”® łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej, dbałości o środowisko naturalne i o własną gminę. Stanowi również płaszczyznę integracji firmy – realizatora Programu „Odpowiedzialność i Troska” i lokalnej społeczności, wokół atrakcyjnej formy budowania wspólnego dobra dla przyszłych pokoleń.
Kolejne edycje akcji „Drzewko za butelkę”® organizowane przez PCC Rokita SA w Brzegu Dolnym, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci z dolnobrzeskich przedszkoli i szkół, ich opiekunów i rodzin, co roku możemy poszczycić się wspaniałymi wynikami – każda edycja to kilkaset tysięcy zebranych butelek.

„Złap Zająca”

„Złap zająca” to konkurs fotograficzny organizowany przez Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”, polegający na „upolowaniu” dowolnym sprzętem fotograficznym ciekawych przykładów polskiej flory i fauny. Propozycja zabawy skierowana jest do wszystkich pracowników firm skupionych w Programie. Rywalizacja w konkursie ma na celu integrację pracowników firm skupionych w Programie we wspólnym celu, jakim jest ochrona środowiska. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: lokalnym i krajowym.
Konkurs „Złap zająca” wśród załogi PCC Rokita SA jest organizowany od 2007r. Uczestnicy konkursu odkrywając pasję fotografowania, zatrzymują w kadrze, często bardzo ulotne chwile, a przy tym obserwacja zwierząt i roślin w ich naturalnym środowisku, uczy szacunku dla przyrody i troski o nią. Od 2013r. do zabawy w „łapanie zająca” są również zapraszane dzieci naszych pracowników.